lectureНавіщо відвідувати психологічні тренінги

Сьогодні першим інструментом, який пробують охочі до змін у своєму житті, є Інтернет. Навіть не знаю, погано це чи добре, просто це так. Спочатку людина шукає в пошукових системах, блогах і форумах відповіді на свої запитання. Мало хто готовий ось так відразу без підготовки довіритися психотерапевтові. З цієї точки зору психологічні тренінги – відмінний крок для продовження роботи над собою. З одного боку, це ще не психотерапія, а з іншого боку, тут вже працюють над важливими для вас темами, а також присутній фахівець, який може підказати напрямок і відповісти на питання.

Крім такого дотику до можливостей змінити себе, тренінги дають конкретну й корисну інформацію. У таких заходів зазвичай чітко задана тема та відкритий для всіх план роботи, отже приходячи сюди людина може уявляти собі, що вона отримає і як зможе застосувати нові знання на практиці – вже в реальному житті.

Третім незаперечним плюсом тренінгів є можливість побачити інших людей, які переживають подібні ситуації. Завдяки цьому кожен може поділитися досвідом, почути нові ідеї, подивитися на себе зі сторони й просто завести нові корисні знайомства. При цьому кожен може бути відкритим рівно настільки, наскільки він сам цього хоче.

В цілому, психологічні тренінги – структурування теорії на задану тему і подальша практика. Процес, який може теорію зробити реалістичною, адаптованою під соціальне середовище, відпрацьованою до дрібниць.

Оскільки терапевтичний ефект від тренінгів менш глибокий і вони скоріше орієнтовані на усвідомлений вплив на певну сферу, правила відвідування тренінгів набагато м’якші за психотерапевтичні. На тренінги можна ходити разом з близькими, щоб поліпшити стосунки, почати говорити про щось однією мовою або просто разом корисно провести час.

Загалом, куди не подивись – лише плюси ☺