Мені здається, що більшість людей не користуються послугами психотерапевтів просто тому, що не знають про таку просту можливість. В Інтернеті можна знайти так багато запитань до психологів – люди, які відверто хочуть змінити щось у своєму житті безладно шукають відповіді з підказкками в мережі, навіть не підозрюючи, що є такий прекрасний інструмент, як психотерапія. Але це – не єдина, на мій погляд, проблема популяризації психотерапії. Ось інші основні причини, які перешкоджають тому, щоб клієнт зробив перший крок:

1) Впевненість у тому, що психотерапія – це дорого

По-перше, той, хто хоче, завжди знайде варіант. Є соціальні центри, фахівці-початківці, пільгові клієнти, знижки на консультації по скайпу тощо. А по-друге, за що ж ще платити гроші, як не за власне щастя?

2) Іронічне ставлення до психотерапевтів

Дійсно, у фільмах та серіалах іноді зустрічається такий образ психотерапевта, до якого приходять, лягають на диван і не знають, про що розповідати. Ми бачили багато відео на Ютубі про дивакуватих людей, які намагаються лікувати інших нестандартними способами. Або зустрічали образ клієнта, який просто не знає, чим зайнятися, тому і відвідує психотерапевта. Якщо ви перебуваєте під владою таких стереотипів, просто усвідомте, що вони – не більше, ніж вдалі ілюзії зі світу кіно й веселих відео.

3) Впевненість у тому, що до психотерапевта йдуть тоді, коли «все вже зовсім погано»

Але чи не краще не доводити себе до такого? Якщо є невеликі складнощі, чи не краще їх вирішити і жити далі більш повноцінно?

4) Неприязнь до людини, яка буде «навчати, як жити»

Я часто зустрічала подібне. Впевненість в тому, що психотерапевти – «мозкоправи» або «шарлатани». Але скажіть, чи вчить Вас жити податковий консультант, який радить подати декларацію до 20 червня? Або лікар, який просить утриматися на період хвороби від гострого, солодкого та смаженого? Психотерапевт має знання та навички в певній сфері й може поділитися з вами знаннями або застосувати вміння. Як до цього ставитися та що з цим робити – вже ваша відповідальність.

5) Страхи й невпевненість в тому, як себе вести на першій зустрічі

Хочу вам повідомити, що психотерапевт розуміє ваші страхи. З одного боку, він теж хвилюється перед зустріччю з новим клієнтом. А з іншого, він точно прийме ваші сумніви й може навіть допомогти реагувати по-іншому на подібні ситуації в майбутньому. Ну ви ж йдете до психолога, врешті-решт! Хто, як не він допоможе вам у цьому.

6) Неможливість сформулювати перший запит

Насправді з чітким запитом приходять не всі. Скажіть про свої переживання самому психотерапевтові й він може допомогти вам розібратися в своїх очікуваннях і бажаннях.

Отже, якщо щось з перерахованого зупиняло вас раніше, беріть відповідальність за своє життя на себе і прямуйте до змін!