… Або що написано у нас на лобі.

Вам подобаються футболки з кумедними написами? У транзактному аналізі є теорія так званих «психологічних футболок», на яких спереду написано те послання, яке ми відправляємо світові. Це повідомлення люди зазвичай бачать відразу – воно проявляється в розмовах, інтонації, поведінці, погляді, міміці й жестах, а іноді навіть в способі одягатися. Ми всі носимо такі «футболки», але у когось їх цілих 10 і він їх періодично змінює (в залежності від настрою, поточної обстановки та людей, з якими доведеться зустрітися), а у когось тільки одна улюблена і заношена до дір. Але кожен щось повідомляє світові про себе.

Крім того, на такій футболці є другий напис – ззаду. Він розкриває справжній психологічний підтекст першого напису. Часто його можна прочитати, тільки коли вже «все сталося», людина розвертається до вас спиною і йде. Саме в цей момент можна зрозуміти, що приховано за яскравим написом на грудях.

Одна з проблем таких футболок полягає в тому, що сама людина, що носить футболку, добре бачить перший напис, але без сторонньої допомоги їй дуже важко розібратися в загальній картині і дізнатися, який осад залишає його життєве кредо і які наслідки носіння такої футболки можна спостерігати в його житті. Отже, якщо комусь здається, що на його спині написано щось, що заважає жити, спробуйте розібратися в цьому разом з психотерапевтом або задумайтеся, що у вашій поведінці може викликати неприємні для вас наслідки і чому «задній» напис для вас теж важливий.

Для того, щоб було зрозуміліше, про що йшла мова, ось кілька прикладів таких «психологічних» футболок з написами:

1 2 3 4 5 6 7 8