Чи правда, що всі психологічні проблеми починаються з дитинства? Відповідно до теорії транзактного аналітика Памели Левін, перед дітьми різного віку стоять різні задачі розвитку, які й визначають основні потреби та особливості поведінки дітей. Знаючи про це батьки можуть допомогти дітям розвиватися гармонійно та виконувати ці задачі. На жаль часто через зовнішні обставини, особливості виховання або просто шкідливої поведінки батьків, дитина не може вчасно освоїти навички кожного етапу. Це може призвести до психологічних проблем вже у дорослому житті.
Для оцінки своїх потенційних проблемних етапів пройдіть тест, опублікований нижче. У результатах ви знайдете найбільш імовірний проблемний період, його короткий опис й основні рекомендації щодо турботи про себе для компенсації проблем.

Нижче ви побачите ситуації-підказки для повернення до різних стадій. Уважно прочитайте кожен пункт і поставте «+», якщо такі ситуації (стани) часто виникають у Вас, або «-», якщо ні. Чи не пропускайте жодного пункту.

Якщо Вам цікава ця тема, дізнайтеся більше з книг Памели Левін і Джин Кларк, матеріалів транзактного аналітиків або спеціальних тренінгів. Зверніться по допомогу до психотерапевта за необхідністю.

Тест зібраний з рекомендацій до повернення в певну стадію з робіт Памели Левін, Джин Кларк і статті Family Issues.

Текст і переклад — Ганна Конопляник для hourtalks.com

Разробка — Юра Федоренко